Sport a programování, aneb jak se staví online systém za pochodu

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a předvánoční atmosféra je především stres z příprav. Pro nás je předvánoční čas především čas sportu. Každoroční FutsalTour.cz, ale hlavně, a především naše dva turnaje ve futsale a ve florbale, kam si chodíme všichni před Vánoci jen tak zahrát na žízeň. Jenže jednoduché věci pro nás nejsou, i k této zábavě to chtělo, alespoň jednu výzvu. Tou byl pro letošek online systém výsledků, který v tuto chvíli již můžeme označit za celkem obstojnou vývojovou verzi.

Foto z jednoho z našich turnajů

Pár měsíců, před turnajem bylo potřeba spustit přihlášky, to nebyl až tak velký oříšek, jednoduchý webový formulář, do kterého se budou moci všichni vracet upravovat si soupisku, název, či kontaktní údaje. Jenže na registraci nepotřebujete vlastní web, na to vám bohatě stačí online verze balíku office. Hlavní důvod online registrace bylo samozřejmě následné zpracování dat, online tabulku, s aktuálním pořadím týmů i střelců. Chtěli jsme, aby všichni hráči mohli mít výsledky a taky rozpis vždy u sebe.

Podoba výsledkového systému

Největším problémem se ukázalo především to, že byl systém dokončen 2 dny před turnajem. Lehce hazard, ale vyšlo to. Sice v tuto chvíli ještě nikdo ani nezamířil k přípravě grafické podoby a k používání systému, byla potřeba je dokonalá znalost a přístup do databáze, kvůli opravám chyb, ale mimo to systém fungoval, hráči do něj průběžně nahlíželi a s jistotou dnes můžeme říct, že nám skutečně ulehčil práci. Cílem do dalšího roku je rozhodně se přiblížit první skutečné verzi k vydání, kterou by případně mohl používat i někdo další, napojení na bankovní účet apod. Ale začátek se povedl.

You may also like...